חופשייה מרדיקלים, מלאה באנרגיה!

מהו רדיקל חופשי, מהו האניון, איך הם קשורים זה לזה ומה כל זה אומר על הבריאות שלי? צאי אתנו למסע מרתק. ביחד נצוד את הרדיקל החופשי וננשום לרווחה

כאשר את פותחת חלון כדי לאוורר את הבית, מה נכנס אלייך הביתה חוץ מאשר אוויר צח?

תלוי היכן את גרה. אם את גרה ביישוב צפוני שטובל ביערות ירוקים ונוף של ים מרחוק – יש לך סיכויים טובים לנשום עמוק וליהנות מהטבע. אם את גרה ביישוב עירוני יותר, סביר להניח שעם האוויר הצח נכנסו אלייך הביתה חלקיקי אבק, עשן, גז, קרינה, ואולי אפילו פיח.

השתעלת כשקראת את הרשימה הזאת? לבריאות!

 

רדיקל חופשי, עצור!

אז מה? יופי של עידן חדש. פיתוחים טכנולוגיים ותעשייתיים מקלים את חיי היום יום שלנו, אבל באותה מידה ובאותה עקביות – הורסים לנו את האוויר הצח וממלאים אותו ברדיקלים חופשיים.

רדיקל חופשי הוא אויב אישי שלנו, ובמסגרת חובת 'דע את האויב' נכתבו השורות הבאות. אם קשה לך לקרוא מדעית – דלגי לקטע הבא.

כל חומר בבריאה מורכב מהחלקיק היסודי והראשוני ביותר: האטום.

לכל אטום גרעין ובו מצויים מטען חשמלי חיובי (פרוטונים) ומטען נייטרלי (נויטרונים). מסביב לגרעין קיים חלל ובו נעים האלקטרונים (מטען שלילי) בתנועה מתמדת.

הפרוטון, שהוא בעל מטען חיובי, והאלקטרון, בעל המטען השלילי – נמשכים זה לזה. למעשה, הפרוטונים 'שומרים' על האלקטרונים באטום ומונעים מהם להשתחרר מחוצה לו.

אלא שיש אטומים המורכבים ממספר אי זוגי של אלקטרונים, מה שגורם לאלקטרון הבודד לשאוף תמיד לבן זוג. אטום כזה נקרא רדיקל.

הרדיקל לעולם ישאף לאזן את עצמו על ידי השלמת האלקטרון החסר שלו ולכן הוא תוקף אטומים בעלי מספר זוגי של אלקטרונים ו"גונב" להם אלקטרון, כך שהם הופכים בעצמם לרדיקלים חופשיים בעלי מטען אנרגטי השואפים להשלים את האלקטרון החסר להם מהאטומים הסמוכים להם, וכך נוצרת תגובת שרשרת בלתי נגמרת.

ומה קורה כשהרדיקל החופשי מגיע אל הגוף שלנו ולא נעצר מחוצה לו? תכף תקראי.

 

רד ממני, רדיקל

יש רדיקלים חופשיים נפלאים הנוצרים בגוף באופן טבעי, כמו בנשימה, בתהליכי חילוף חומרים ובפעילות גופנית אינטנסיבית. המערכת החיסונית גם היא מייצרת במידת הצורך רדיקלים חופשיים להשמדת וירוסים וחיידקים.

הבעיה שלנו איננה מול הרדיקלים החופשיים הטבעיים האלה, אלא מול הכמויות העצומות של הרדיקלים החופשיים המגיעים אלינו ממקורות חיצוניים כמו: עישון, תרופות וכימיקלים שונים, מזון מתועש, מזון מטוגן, קרינה אלקטרו-מגנטית (של טלפונים סלולריים לדוגמא), חומרי ריסוס והדברה ועוד, ואפילו מתח נפשי!

איך ניתן לפתור את הבעיה?

אם יש בסביבה מספיק אלקטרונים חופשיים מתאימים – הכול מסתדר. אך אם אין אלקטרונים כאלה זמינים, עלולים הרדיקלים החופשיים לגזול בכוח אלקטרונים ממרכיבים חיוניים בתאי הגוף. אם נפגעים רק כמה אלפי תאים – מילא, לגוף אין בעיה להתגבר על כך בחסדי השם. אך אם הכמות עוברת מסה מסוימת, עלולים להיגרם נזקים קשים המתבטאים בשיבושים בתפקודי מערכות בגוף ובמחלות שונות.

רדיקלים חופשים עלולים לפגוע בכל סוגי החומרים המרכיבים את הגוף – בחלבונים, בשומנים, בפחמימות, בחומצות גרעין ועוד. עודף רדיקלים חופשיים לאורך זמן תורם להתפתחותן של בעיות בריאות ומחלות שונות כולל מחלות לב, אלצהיימר, פרקינסון, סרטן, קמטים בעור והאצת תהליכי הזדקנות.

אחד המנגנונים בהם פוגעים הרדיקלים החופשיים הוא הרס קרומי התאים, דבר המוביל להרס התאים. הרדיקלים החופשיים יכולים לפגוע גם ב-DNA וב-RNA, דבר המשבש את פעילות התאים ועלול לגרום להם להפוך לתאים סרטניים.

נשמע רע. באמת רע.

 

אז מה עושים נגד הנזק הזה?

אלקטרונים חופשיים הם אחד המרכיבים העיקריים ביכולתו של הגוף לרפא את עצמו ולהגן על עצמו כנגד רדיקלים חופשיים.

אלקטרונים חופשיים נמצאים באניון. "אניונים", או בשמם האחר "יונים שליליים", הם אטומים בעלי מספר אלקטרונים עודף.

האניון נוצר באזורי טבע כמו בהרים גבוהים, בחוף הים, במפלים ובשטחים ירוקים – בין כרי דשא, יערות ירוקים וגני צמחיה. הוא נמצא גם בהתפרקות של טיפות מים. זוכרים את ההרגשה אחרי הגשם הראשון, בשדה רטוב, ליד הים או בקרבת מפלי מים זורמים? האוויר שם מלא באניונים המביאים לגוף השלמה וריפוי. גם בחומרים כמו יוד, כלור ועוד יש כמויות גדולות של אניונים.

 

והיכן עוד נמצאים האניונים הקסומים?

נכון, במוצרי מגע הקסם.

התחבושות ההגייניות ורפידות ההנקה של 'מגע הקסם' מצוידות בצ'יפ המכיל כמות גדולה של אניונים (5,800) המעניקים לגוף את המענה הדרוש לו לריפוי טבעי.

הרפואה הטבעית מכירה יותר ויותר באניונים ומשתמשת בהם כדי לקדם את בריאות הגוף והנפש. מוצרי מגע הקסם הם המובילים בתחום ומיוצרים בטכנולוגיה מיוחדת שמיועדת לשמור על הבריאות ועל האיזון שלך, ולהעניק לך חיוניות כאילו יצאת לנשום אוויר צח בראש ההר.

נו, אז נכון שעבר לך השיעול?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

התייעצי לפני
שאת מתחילה

צוות היועצות שלנו ישמח לענות לך בדיסקרטיות על כל שאלה, כדי שתעניקי לגופך את הטוב והמתאים לך ביותר!

טלמסר: 0799-180-406

magahakesem33@gmail.com

אני בריאה בדרך כלל,
כיצד מגע הקסם יכול לעזור לי?
איזה סוג יתאים לי ביותר?
האם אפשר להשתמש בכל מצב?

קבלי למייל מידע מפורט!

בלוג קסם - מאמרים אחרונים

Design by: yaelshimon.com ​ |   UX & Copywriting by: Esti Levin

All rights reserved to Maga Hakesem ©​