האניונים: חלקיקים מגבירי חיים

למה המקלחת עושה לנו טוב? ומה יכול למנוע בעיות רגשיות? ד”ר (MD) פואד י. גאלי במאמר מרתק ומדעי

מקור המאמר

“חלקיקים מגבירי חיים” בטבע, קרי, היונים השליליים, הם מולקולות עם אלקטרון נוסף, ממצא שהתגלה בשנת 1899 ע”י שני אנשי מדע, אלסטר ו- גייטל (Elsterand Geitel ).

התברר שעכבר חי חיים ארוכים יותר בתיבה סגורה כשהוא נחשף ליונים שליליים. יונים שליליים מתקשרים לחיסול חיידקים ומניעת זיהומים.

 

ד”ר איגו קורנבלה (Dr. Igho Hart Kornblueh), פיסיקאי, מצא שחולים אחרי ניתוח, שנחשפו (במסגרת הטפול שלאחר ניתוח) למינון גבוה יותר של יונים שליליים, החלימו מהניתוח במהירות גבוהה יותר – 57% מהר יותר. ועוד נמצא, שיונים שליליים מסייעים, כך נראה, לאלרגיות, מיגרנות, ובעיות סינוסים.

למרות שיונים שליליים נמצאים בשפע בטבע (וכמעט פי-שניים מהנורמלי קרוב לאוקיאנוסים או למפלי מים), הסביבה בה אנו חיים, למרבה הצער, חסרה בתמיכה אנרגטית זו (של היונים השליליים).

 

ד”ר ויליאם ריאה, מנתח ראשי במרכז רפואי בטקסס (Dr. William Rea, Chief of surgery at Brookhaven MedicalCenter in Texas) הצהיר ש-“רוב הבתים אינם נושמים כפי שהם היו מורגלים”. מכיוון שפלדה ובטון סופגים את רוב היונים השליליים שבאוויר, ולחומר פלסטיק יש מטען סטטי חיובי, כך שכמות היונים השליליים שאנו מקבלים היא מינימלית ביותר, וקיימת בעיקר בטבע, ליד מפלים וביערות.

 

המחסור ביונים שליליים והעודף ביונים חיוביים מביא לבעיות רבות, בין היתר גם לבעיות אמוציונליות (רגשיות). בניגוד ליונים חיוביים, יונים שליליים מעלים את גלי האלפא במוח ויוצרים אפקט מרגיע. ד”ר אלברט קרוגר (Dr. Albert P. Krueger), איש מדע אמריקאני מכובד, בשל עבודת המחקר המקיפה שלו על יונים, מצא, שיונים שליליים משפיעים על שיעור חימצון הסרוטונין במחזור הדם. הורמון הסרוטונין מופרש ע”י בלוטת האיצטרובל והמעיים, ומשפיע על השינה, מצב הרוח, דחפים עצביים, התקרשות-הדם, והתכווצות השרירים החלקים. מקובל מאד לקשר את זה עם הרגשת בטחון, שלווה ותחושת שביעות-רצון. יונים שליליים הראו ירידה בנברוזות וחרדות.

השפעה זו עשויה להסביר מדוע אנשים רבים נהנים במקלחת, או מדוע האחד אינו יכול להיות ערני ללא האחר. כשהמים זורמים במקלחת, זה יוצר יונים שליליים. יונים שליליים נמצאים בשפע גם סביב מפלי מים ואוקיאנוסים. וואסילייב, חלוץ רוסי בתחום מחקר היונים, הראה ב-1970 שיונים פועלים גם על קצות הסיבים העצביים של עורקי הדם בריאות, ומשפיעים על תפקוד מערכת העצבים המרכזית (של המוח ועמוד השדרה), ובאמצעותה על תפקוד מערכת הגוף ההיקפית.

 

חומר ה- FAR Infrared שחקר ד"ר פואד י.גאלי, הראה גם על יכולת להעלות את שעור היונים השליליים. זה אמור להביא הקלה לכל אלו מאתנו, שאינם חיים או עובדים לחופי האוקיאנוס. האנשים שהוא ראיין, נראה שהם הבחינו בהשפעה המרגיעה תוך שימוש בתחבושות עם טכנולוגית ה- FAR Infrared, למרות שלא סופר להם על השפעה זו טרם לבשו את התחבושות.

 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

התייעצי לפני
שאת מתחילה

צוות היועצות שלנו ישמח לענות לך בדיסקרטיות על כל שאלה, כדי שתעניקי לגופך את הטוב והמתאים לך ביותר!

טלמסר: 0799-180-406

magahakesem33@gmail.com

אני בריאה בדרך כלל,
כיצד מגע הקסם יכול לעזור לי?
איזה סוג יתאים לי ביותר?
האם אפשר להשתמש בכל מצב?

קבלי למייל מידע מפורט!

בלוג הקסם

Design by: yaelshimon.com ​ |   UX & Copywriting by: Esti Levin

All rights reserved to Maga Hakesem ©​